zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Logo Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Kwiecień w Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Data dodania: 20 marca 2024

Zapraszamy wszystkich legionowskich seniorów do dołączenia do wyjątkowej społeczności. O zajęciach na Legionowskim UTW można przeczytać na stronie www.lutw.spp-nadzieja.pl oraz na Facebooku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Cofnij

Odwiedź nas! Zapraszamy do Legionowa do budynku przy ulicy marsz. J. Piłsudskiego 3 (wejście od ul. M. Kopernika).

4 kwietnia godz 12:00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Dzieje Legionowa 1877-1990" dla słuchaczy i sympatyków Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po Muzeum Historycznym w Legionowie oprowadzi nas jego dyrektor dr hab. Jacek Szczepański.

8 kwietnia godz 13.30
Trening pamięci. Prowadzenie: Bogusława Kacprowicz.

9 kwietnia godz 17:00
Wykład Legionowskiego Klubu Historyków Rodzin (genealogicznego). Pozametrykalne źródła do badań genealogicznych.
Prowadzenie: dr inż. Maciej Adam Markowski.
W idealnym świecie wszystkich swoich przodków można byłoby zidentyfikować na podstawie akt metrykalnych. Niestety, wiele z nich zostało zniszczonych, zaginęło lub znajdują się terytoriach innych państw. Dlatego sięga się do innych dokumentów. Z wielu z nich można poznać nie tylko suche fakty, ale też bardziej osobiste informacje, a nawet zdjęcia swoich przodków. Coś znaleźć można niemal w każdym archiwum: szkół, uczelni, ksiąg wieczystych, wojskowym czy nawet u w archiwum Prezydenta RP.

11 kwietnia godz. 10:30
Warsztaty rękodzieła LUTW. Prowadzenie: Barbara Wymazał.

11 kwietnia godz. 12:00
Wykład otwarty/warsztaty LUTW: z cyklu profilaktyki antystresowej. Wymiar poznawczy stresu - jak myśli kształtują naszą rzeczywistość. Prowadzenie: Joanna Zielińska.
Wymiar poznawczy stresu - jak myśli kształtują naszą rzeczywistość. Techniki zaradcze: uważność na myśli, umysł obserwatora, uwalniająca wizualizacja, wspierający monolog wewnętrzny.
Joanna Zielińska jest psychologiem z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w służbach mundurowych. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością psychologia kliniczna człowieka dorosłego. W pracy zajmowała się diagnozą, udzielaniem wsparcia psychologicznego oraz prowadzeniem szkoleń głównie z zakresu metod radzenia sobie ze stresem. Ważne jest dla niej zrozumienie potrzeb drugiego człowieka, umiejętność przyjmowania odmiennej perspektywy, możliwość odkrywania zasobów i pracy z ich wykorzystaniem.

16 kwietnia godz. 16:00
Spotkanie klubu Amazonek.

18 kwietnia godz. 12:00
Wykład otwarty LUTW z cyklu Podróże wokół stołów Na ulicy, na ołtarzu i na stole.  Wiosenne smaki sycylijskich świąt.
Prowadzenie: Małgorzata Buttitta.

22 kwietnia godz. 13.30
Trening pamięci LUTW. Prowadzenie: Bogusława Kacprowicz.

25 kwietnia godz. 10:30
Warsztaty rękodzieła LUTW. Prowadzenie: Barbara Wymazał.

25 kwietnia godz. 12:00
Wykład otwarty LUTW: Zegrzyńskie korzenie rodziny aktorów Ludwika i Mariusza Benoit
Prowadzenie: dr inż. Maciej Adam Markowski.
Badania nad rodziną Ksawerego Ołtuszewskiego, rządcy dóbr Zegrze doprowadziły do odkrycia Zegrzyńskich korzeni znanych i lubianych aktorów Ludwika Benoit i jego syna Mariusza. Wyniki poszukiwań zostały opublikowane w ostatnim Roczniku Legionowskim, na wykładzie zostaną przedstawione również pewne elementy, które nie zmieściły się w publikacji.
Dr inż. Maciej Adam Markowski Z wykształcenia doktor nauk technicznych w zakresie telekomunikacji, przez większość swojej pracy zawodowej zarządzał marketingiem w korporacjach informatycznych. A z zamiłowania zajmuje się historią bliższej i dalszej rodziny, miejsc, w których żyli i mieszkali moi przodkowie. Od ponad 10 lat prowadzi blog genealogiczny KimOnibyli.pl, autor wielu artykułów i wystąpień na konferencjach genealogicznych.

29 kwietnia godz. 12:00
Wykład/warsztat LUTW z cyklu profilaktyki antystresowej Wymiar emocjonalny stresu - co nam mówią emocje i jak możemy z tego skorzystać (lęk, smutek, złość). Techniki zaradcze: uważność na emocje, umysł obserwatora, wspierający monolog wewnętrzny: samowspółczucie i wdzięczność. Celem zajęć jest przekazanie wiedzy na temat wpływu stresu na funkcjonowanie organizmu, samopoczucie, relacje interpersonalne i sposób myślenia.

Joanna Zielińska jest psychologiem z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w służbach mundurowych. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością psychologia kliniczna człowieka dorosłego. W pracy zajmowała się diagnozą, udzielaniem wsparcia psychologicznego oraz prowadzeniem szkoleń głównie z zakresu metod radzenia sobie ze stresem. Ważne jest dla niej zrozumienie potrzeb drugiego człowieka, umiejętność przyjmowania odmiennej perspektywy, możliwość odkrywania zasobów i pracy z ich wykorzystaniem


Zajęcia:

  • Gimnastyka rehabilitacyjna: wtorki 9:30, 10:20, 15:15 i środy 10:00, 10:50
  • Angielski: grupa początkująca wtorki 11:00 i grupa średnio-zaawansowana wtorki 8:45
  • Zajęcia komputerowe: czwartki 10:00

Warsztaty:

  • Warsztaty fotograficzne: środa 12:00
  •  Klub szachowy „Hetman”: wtorek i piątek 10:00-14:00
  • Warsztaty muzyczno-teatralne „Soprano”: piątki 10:00

Bieżące informacje o zajęciach na Legionowskim UTW znajdują się zwykle na stronach www.lutw.spp-nadzieja.pl