Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Zawodnicy piłki ręcznej w trakcie meczu, w tle kibice

Przegrana z Mistrzem Polski

Data dodania: 28 marca 2024

Zepter KPR Legionowo w sobotę (23.03 br.) podejmowała na swoim parkiecie Industrię Kielce.

Cofnij

Od pierwszych sekund I połowy meczu Industria Kielce narzuciła bardzo szybkie tempo gry. Pierwszą bramkę dla swojego zespołu zdobył kołowy z, Arciom Karalek, następnie lewoskrzydłowy Kamil Ciok. Zepter KPR Legionowo próbowało zdobyć bramkę, jednak kielczanie im to skutecznie uniemożliwiali silną obroną. Pokaz siły kielczan trwał przez pierwsze 8 minut, a wynik przedstawiał 0:6 dla gości. Przełomem był rzut oddany przez kołowego legionowian, Damiana Pawelca w 9 minucie, zdobywając dla swojego zespołu pierwszą bramkę. Tym samym legionowianie zaczęli mocniej napierać w ataku na swoich przeciwników, zdobywając kolejne bramki, za to kielczanie mylili się w ofensywie.

W 19 minucie meczu Filip Fąfara w 21 minucie zdobył 9 bramkę dla swojego zespołu, doprowadzając do remisu 9:9. Od tej minuty na boisku rozpoczęła się prawdziwa walka o każdą piłkę. Jednak kielczanie powoli znów zaczęli oddalać się punktami, dzięki celnym rzutom zdobytym przez Alexa Dujszebaeva, co skutkowało zakończeniem pierwszej połowy meczu wynikiem 11:15 dla kielczan.

Drugą połowę rozpoczęli legionowianie, a 12 bramkę zdobył Kamil Ciok. Obydwie drużyny wyróżniały się bardzo silną obroną, lecz w ataku lepsi okazali się goście. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie meczu najbardziej wyróżniał się Alex Dujszebaev, zdobywając bramkę za bramką dla swojego zespołu. Industria Kielce stopniowo osiągała coraz większą przewagę, prowadząc w 46 minucie 17:23. Dzięki doświadczeniu oraz skuteczności zarówno w obronie, jak i w ataku swoją największą przewagę osiągnęli w 51 minucie, dzięki prawoskrzydłowemu Arkadiuszowi Moryto, który doprowadził do wyniku 18:27. Ostatnie minuty meczu były najbardziej emocjonujące. Pomimo tak dużej przewagi legionowianie nie zamierzali się poddawać i walczyli o każdą bramkę do samego końca. Niezwykle dobre wystąpienie bramkarza Sebastiana Pieńkowskiego, który pod koniec meczu obronił aż 4 rzuty przeciwnika. Bez tej obrony wynik mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 23:31 dla Industrii Kielce.

Zepter KPR Legionowo: Liljestrand, Szałkucki, Pieńkowski – Brzeziński 3, Maksymczuk 2, Kostro 2, Klapka 2, Fąfara 2, Bogudziński , Pawelec 1, Lewandowski 2, Tylutki 1, Chabior 1, Laskowski 4, Ciok 3.

Kary: 12 minut (Bogudziński, Tylutki,Chabior, Ciok, Lewandowski)

Industria Kielce: Wolf, Mestrić – Dujshebaev 8, Karacić , Moryto 3, Thrastarson 6, Surgiel 6, Nahi 1, Gębala 2, Kounkoud 1, Paczkowski 1, Karalek 3

Kary 14 minut (Kounkoud, Dujshebaev, Moryto, Gebala, Nahi, Karalek)

MVP Spotkania: Alex Dujshebaev

źródło: KPR Legionowo